Գրանցում

Նորություններ



2022-05-24    Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլը
Այսպիսով  ՀՀ-ում ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլը: Հաղթող թիմերը նվաճեցին 16-րդ օլիմպիադայի 3-րդ փուլի ուղեգիր: Հիշեցնենք, որ 3-րդ փուլը տեղի է ունենալու ս. թ. սեպտեմբերի 25-ից հոկտեմբերի 10-ը ընկած ժամանակահատվածում:  Ստորև կարող եք տեսնել   Երևան քաղաքի և մարզերի արդյունքները:                                       ...
Ավելին


2022-05-23    Շախմատը կարևոր է. սոցիալական արշավ
Ս.թ. մայիսի 22-ին Ալֆա Ֆարմը և Հայաստանի շախմատի ակադեմիան Հաղթանակ զբոսայգում կազմակերպեցին «Շախմատը կարևոր է» սոցիալական արշավ՝ միտված շախմատի մասսայականացմանը: Միջոցառման ընթացքում տեղի ունեցավ համաժամանակյա խաղ՝ միջազգային գրոսմայստերներ Տիգրան Հարությունյանի և Գևորգ Հարությունյանի հետ, որտեղ բոլոր շախմատասերները  փորձեցին իրենց ուժերը: Հատուկ շնորհակալությո...
Ավելին


2022-05-20    Ավարտվեց Գարուն - 2022. ազգային և միջազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշարը
Ս.թ. մայիսի 19-ին ավարտվեց Հայաստանի շախմատի ակադեմիայում անցկացվող ազգային և միջազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշարը:​​ Հետաքրքիր ու համառ պայքարից հետո մրցանակակիրների աղյուսակը ունեցավ հետևյալ տեսքը՝​ ​ 1-ին տեղ - Կարեն Թովմասյան​ 2-րդ տեղ - Արման Ղևոնդյան​ 3-րդ տեղ - Արման Հարությունյան​ 4-րդ տեղ - Սահակ Պետրոսյան​ 5-րդ տեղ - Վալտեր Գյուրջինյան​ ​ Հատու...
Ավելին


2022-05-19    16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Շենգավիթ
Այսօր ՀՀ շախմատի ակադեմիայում կայացավ  դպրոցականների շախմատի 16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի վերջին խաղը: Մրցակցելու հերթը Շենգավիթ վարչական շրջանի դպրոցներինն էր: 27 դպրոցների հավաքական թիմերի պայքարի արդյունքում առաջին 3 տեղերը զբաղեցրեցին հետևյալ դպրոցները.   1-ին տեղ  թիվ 161 հիմնական դպրոց 2-րդ տեղ  թիվ 66 հիմնական դպրոց 3-րդ տեղ  թիվ 74 հիմնական դպրոց ...
Ավելին


2022-05-18    16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլ. Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան
ՀՀ դպրոցականների շախմատի 16-րդ օլիմպիադայի 2-րդ փուլի շրջանակներում այսօր մրցեցին Քանաքեռ-Զեյթուն և Ավան վարչական շրջանների 23 դպրոցների հավաքական թիմեր: Առաջին 3 տեղերը զբաղեցրեցին հետևյալ դպրոցները.   1-ին տեղ  թիվ 177 հիմնական 2-րդ տեղ  Ուսում դպրոց  3-րդ տեղ  ֆիզմաթ հատուկ դպրոց Հաղթող թիմի կազմ՝  Կարապետյան Սուրեն Հակոբյան  Տիգրան Դավթյան   Ա...
Ավելին





Developed by 5165m Studio