Գրանցում
2022թ. օրացույցային պլան
Հայաստանի շախմատի ակադեմիայի
Հունվար  
9-18 Անդրանիկ Մարգարյանի 12-րդ հուշամրցաշար - շրջանային ՄԳ նորմայով
9-18 Անդրանիկ Մարգարյանի 12-րդ հուշամրցաշար - շրջանային ՄՎ նորմայով
8-16 Անդրանիկ Մարգարյանի 12-րդ հուշամրցաշար - շվեյցարական
19-26  IV կարգի որակավորման մրցաշար 2 խմբով /մինչև 8 և ավել/
29 «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2022» արագ շախմատի մրցաշար - 1-ին փուլ
   
Փետրվար  
01-09  III և II կարգի որակավորման մրցաշարեր
12-22  I կարգի որակավորման մրցաշար
12-22 Ազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշար
25-28 Ակադեմիաների միջև օնլայն մրցաշար
   
Մարտ  
02-10 Հայաստանի պատանիների և աղջիկների Երևանյան փուլ
08 «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2022» արագ շախմատի մրցաշար - 2-րդ փուլ
11-17  IV կարգի որակավորման մրցաշար 2 խմբով /մինչև 8 և ավել/
14-17 Ակադեմիայի ներքին առաջնություն
19 Շախմատի ակումբային թիմային մրցաշար սիրողական շախմատիստների միջև
21-29 Հայաստանի պատանիների և աղջիկների առաջնության կիսաեզրափակիչ մրցաշար
   
Ապրիլ  
02-09 Ուսումնամարզական հավաք
01-11 III և II կարգի որակավորման մրցաշարեր
13-23 Հայաստանի պատանիների և աղջիկների եզրափակիչ առաջնություն
27-05.05  III և II կարգի որակավորման մրցաշարեր
30 Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. I Փուլ
Մայիս  
9 «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2022» արագ շախմատի մրցաշար - 3-րդ փուլ
11-19 I կարգի որակավորման մրցաշար
11-19 Ազգային և միջազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշար. «Գարուն-2022»
11-19 Շախմատի դպրոցականների 16-րդ օլիմպիադայի II փուլ
29 Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. II Փուլ
   
Հունիս  
01 Բլից մրցաշար նվիրված երեխաների միջազգային օրվան
03-10  IV  կարգի (2 խմբով /մինչև 8 և ավել) և III կարգի որակավորման մրցաշարեր
18 Արսեն Եղիազարյանին նվիրված հուշամրցաշար
19-28 Ստեփան Ավագյանի հուշամրցաշար. Ջերմուկ 2022 Շրջանային Մրցաշար
21-30  II և I կարգի որակավորման մրցաշարեր
   
Հուլիս  
29-06 Ամառային միջազգային ճամբար 
7-16 Ս.Ավագյանի հուշամրցաշար - «Ջերմուկ-2022» 16-րդ միջազգային մանկապատանեկան բաց մրցաշար, ք. Ջերմուկ
   
Սեպտեմբեր  
7-16 III կարգի որակավորման մրցաշար  
10-11 Արագ շախմատի մրցաշար Մոսկվայի օրվա կապակցությամբ
17-18 IT CUP
22-29 IV /2 խմբով՝ մինչև 8 և ավել/  կարգի որակավորման մրցաշար  
   
Հոկտեմբեր  
29-8 «ՉեսսՄուդ» շախմատի միջազգային օփեն մրցաշար
11-20 II և I կարգի որակավորման մրցաշարեր
21-22 Շախմատի դպրոցականների 16-րդ օլիմպիադայի III փուլ
29 Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. III Փուլ
   
Նոյեմբեր  
1-9 III և IV /2 խմբով՝ մինչև 8 և ավել/  կարգի որակավորման մրցաշարեր
10-19 II և I կարգի որակավորման մրցաշարեր
13 «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2022» արագ շախմատի մրցաշար - 4-րդ փուլ
21-23 Շախմատի դպրոցականների 16-րդ օլիմպիադայի IV փուլ
26 Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. IV Փուլ
   
Դեկտեմբեր  
4 Ակադեմիայի 20 ամյակին նվիրված միջոցառում
07-14 IV կարգի որակավորման մրցաշար
16-23 «ՁՄԵՌ 2022» միջազգային և ազգային վարկանիշի հաշվարկով մրցաշար
17 Հայաստանի Կորպորացիաների Շախմատի Գրան Պրի. V Փուլ
24 Շախմատի ակումբային թիմային մրցաշար սիրողական շախմատիստների միջև
  «Շախմատի ակադեմիայի գավաթ 2022» արագ շախմատի մրցաշար - 5-րդ փուլ



Developed by LAB64 LLC