Ավարտվեց դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը
2021-05-31Սույն թվականի մայիսի 17-ից 31-ը ՀՀ-ում անցկացվեց դպրոցականների շախմատի 15-րդ օլիմպիադայի երկրորդ փուլը:
Հանրապետության բոլոր դպրոցների թիմերը իրենց ուժերը չափեցին երրորդ փուլի ուղեգրի համար:
Շնորհավորում ենք մրցանակակիրներին ու բոլոր մասնակիցներին և մեր խորին շնորհակալությունն ենք հայտնում բոլոր
նրանց, ովքեր իրենց մեծ ներդրումն ունեցան մրցաշարի կայացման գործում:
Ստորև ներկայացնում ենք Երևան քաղաքի և հանրապետության բոլոր տարածաշրջանների հաղթած թիմերի ցանկը:
ՀՀ ԲՈԼՈՐ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆՆԵՐԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ |
|||
N |
Մարզ |
Տարածաշրջան |
Հաղթած թիմեր |
1 |
Շիրակ |
Գյումրի |
1–ին՝ «Ֆոտոն» վարժարան 2–րդ՝Գյումրի N 11 հիմնական |
|
Արթիկ |
Արթիկի 6-րդ դպրոց |
|
|
Ախուրյան |
Ախուրյանի N 1 հիմնական |
|
|
Անի |
Բագրավանի միջնակարգ դպրոց |
|
|
Աշոցք |
Աշոցքի միջնակարգ |
|
|
Ամասիա |
Ամասիայի միջնակարգ |
|
2 |
Գեղարքունիք |
Ճամբարակ |
Ճամբարակի 1 |
|
|
Սևան |
Զովաբերի միջն. |
|
Վարդենիս |
Վարդենիսի 4 |
|
|
Մարտունի |
Վարդենիքի կրթահամալիր |
|
|
Գավառ |
Սարուխանի 2-րդ միջնակարգ դպրոց |
|
3 |
Արագածոտն |
Թալին |
Թալինի 2-րդ դպրոց |
|
|
Ապարան |
Ապարանի համար 1-ին դպրոց |
|
Աշտարակ |
Աշտարակի 5-րդ դպրոց |
|
4 |
Լոռի |
Ստեփանավան |
2-րդ դպրոց |
|
|
Տաշիր |
1-ի դպրոց |
|
Ալավերդի |
Թեղուտի միջն. |
|
|
Վանաձոր, Գուգարք |
1-ի տեղ- Վանաձորի 4, 2-րդ Վանաձորի 18 |
|
|
Սպիտակ |
Սպիտակի թիվ 1 դպրոց |
|
5 |
Արմավիր |
Էջմիածին |
1-ի տեղ- Գայի դպրոց, 2-րդ տեղ 12-րդ դպրոց |
|
|
Արմավիր |
1-ի տեղ 5-րդ դպրոց, 2-րդ տեղ- Հացիկի միջն |
|
Բաղրամյանի շրջան |
Մյասնիկյանի դպրոց |
|
6 |
Վայոց Ձոր |
Ջերմուկ |
Մաքսիմ Գորկու համար 1-ին դպրոց |
|
|
Վայք |
Վայքի հիմնական դպրոց |
|
Եղեգնաձոր |
Եղեգնաձորի 1-ին դպրոց |
|
7 |
Տավուշ |
Իջևան |
Իջևանի թիվ 5 դպրոց |
|
|
Բերդ |
Բերդի թիվ 3 դպրոց |
|
Դիլիջան |
Դիլիջանի կենտրոնական դպրոց |
|
|
Նոյեմբերյան |
Բերդավանի միջն դպրոց |
|
8 |
Սյունիք |
Գորիս |
Գորիսի թիվ 1 դպրոց |
|
|
Սիսիան |
Սիսիանի թիվ 2 հիմնական դպրոց |
|
Կապան |
Կապանի թիվ 6 հիմնական դպրոց |
|
|
Քաջարան |
Քաջարանի թիվ 1 միջնակարգ դպրոց |
|
|
Մեղրի |
Ագարակի հիմնական դպրոց |
|
9 |
Կոտայք |
Հրազդան |
Հրազդանի թիվ 11 |
|
|
Աբովյան |
1-տեղ-Աբովյանի 5-րդ , 2-րդ տեղ-Աբովյանի 2-րդ |
|
Չարենցավան |
Չարենցավանի թիվ 5 հիմնական դպրոց |
|
|
Եղվարդ |
Եղվարդի թիվ 3 հիմնական դպրոց |
|
10 |
Արարատ |
Արտաշատ |
Արտաշատի համար 1 դպրոց |
|
|
Մասիս |
Մասիսի համար 3-րդ |
|
Վեդի, Արարատ |
Վեդիի համար 2 դպրոց |
ԵՐԵՎԱՆ ՔԱՂԱՔԻ ՀԱՂԹԱԾ ԹԻՄԵՐ |
||
N |
Վարչական շրջան |
Հաղթած թիմեր |
1 |
Էրեբունի և Նուբարաշեն |
թիվ 35 հիմնական դպրոց |
2 |
Աջափնյակ և Դավթաշեն |
թիվ 153 հիմնական դպրոց |
3 |
Արաբկիր |
թիվ 130 հիմնական դպրոց |
4 |
Մալաթիա-Սեբաստիա |
թիվ 11 հիմնական դպրոց |
5 |
Նոր-Նորք, Նորք Մարաշ |
Էլիտա հեղինակային միջազգային դպրոց |
6 |
Կենտրոն |
թիվ 19 հիմնական դպրոց |
7 |
Քանաքեռ-Զեյթուն, Ավան |
ֆիզմաթ հատուկ դպրոց |
8 |
Շենգավիթ |
«Քվանտ» վարժարան |